Blog > Komentarze do wpisu
XKCD
Co oznacza skrót w tytule? Nic nie oznacza! A kryje się za nim blog-komiks. Jest to pewnym uproszczeniem. Trafniej opisuje to sam autor Randall Munroe: "sieciowy komiks o miłości, sarkazmie, matematyce i języku". Większość spraw tu wymienionych przyciąga mnie niepomiernie, ale że nie jestem nerdem komputerowym (czyt. mam problem rozróżnić BIOS od DOSa), to momentami sie gubię. Ale po kolei...

Zaczęło się, jak to często bywa, od przypadku. Przypadek wywołał u mnie dziki śmiech i bardzo cywilizowany zachwyt. Przypadek wyglądał tak:

 

xkcd penises

 

Czyż nie jest to piękne? Czy tylko mnie porusza za serce? Autor jest mężczyzną, ale kobiety powinny mu być za to wdzięczne. Faceci, do których to dotrze też. Nie będę się czaił jak grzyb za krzakiem - to jest fenomenalne podsumowanie pewnych bardzo istotnych aspektów kultury męskiego świata. I jak się tak zachwycam inteligencją, wzruszam błyskotliwością, podniecam celnością spostrzeżenia, to nachodzi mnie myśl, że gadam jak najlepszy przyjaciel kobiety. Aaaaleeee... Tu należy raczej dostrzec mój potencjał autoironiczny i samoświadomość pogodzenia ze światem. Skoro o tym mowa, kolejny obrazek, który za moje kredo życiowe też mógłby służyć i mój przekaz podstawowy do grupy docelowej ludzkość.

 

xkcd dignity

 

Tego nie możecie przepuścić, to muszę na wszelki wypadek przetłumaczyć: "Kiedyś zostałeś przepchnięty głową do przodu przez czyjąś pochwę. Czemu zachowujesz się tak dostojnie?"

Jak powiedziałem, Munroe jest programistą czy coś w tym stylu, co sprawia, że niektóre jego dzieła są dla mnie nieosiągaln. Jak juz jednak trafi to też dobrze. Czy np. tak jak ja jesteście przedstawicielami frontu "dymać korporacje, long live open source"? No to macie szpilę!

 

xkcd dream of firefox

 

Genialne! Znacznie częściej trafiają do mnie jednak rysunki o skomplikowanym kontakcie międzypłciowym, w sczególności poszukiwaniu zrozumienia, bliskości i innych cierpieniach egzystencjalnych. No i Munroe znowu daje radę. Mógłbym tu walnąć z 5 arcydzieł, ale zacznie się chłop domagać tantiem. To tylko jedno (za to obfite, pewnie odcinek z niedzieli):

 

xkcd xenocide

 

Dość zaawansowane graficzne, bajdełej, jak na ten komiks. Ale przecież nie o o chodzi! Liczy sie osobowość. Jak kto ma w głowie to i patyczaki może rysować.

Dobra, finalizuję to, a że jutro wybywam na 2 tygodnie kręcić się po Bliskim Wschodzie, żegnam się może na cały ten czas rysunkiem z kolejnym przesłaniem. Enjoy!

 

xkcd adventure

 

 


Czy wiesz, że:

Arabowie stanowią zaledwie 20% wyznawców islamu na świecie? Arabami nie są np. Turcy, dominujący w Iranie Persowie czy Pasztuni, z których wywodziła się zdecydowana większość afgańskich Talibów. A czy Ty znasz bliźniego swego?

 

 

czwartek, 30 sierpnia 2007, janyugo
Tagi: USA strip

Polecane wpisy

 • Hobbit

  Co mają wspólnego ratatouille, komentarze do Tory i „Hobbit” Petera Jacksona? Jest w nich WSZYSTKO. Witam w nowym roku. (To nie jest wpis dla ludzi,

 • Weekend w stylu vintage

  Weekendy nie są już tym, czym dawniej bywały. A jeśli są, to dwa tygodnie to przeżywam. Jakbym nie przeżywał, to już bym zapomniał o wpisie. Ale z poczucia obow

 • Pearls Before Swine

  Zeeba neighba, dat you?Prosto z pięknego kraju Kanada naszedł mnie ze 2 tygodnie temu spam z tym pytaniem. Com się ubawił! "Perły przed wieprze" to gazetowy str

 • Magic Man - 2009

  Tatiana jedzie z przyjaciółkami do Las Vegas. Chce dowiedzieć się więcej o śmierci swojej matki, która była asystentką magika. Z koleżankami wybiera się na poka

 • Maria Magdalena - 2018

  Temat ciekawy, bo ja nie wiedziałem jakie były losy Marii Magdaleny. Czy dużo tu fikcji nie wiem. Niestety wykonanie trochę szwankuje. Na przykład święty Piotr

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: yurez, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/10/16 23:28:45
Zapomniałeś o dymkach nad obrazkami, które bywają śmieszniejsze niż sam komiks :)


Creative Commons License
Blog BJJM by Janyugo is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska License.