Blog > Komentarze do wpisu
Zach
Wczoraj był "Kac Vegas" w TV to obejrzałem. Wszyscy widzieli, to w końcu i ja mogłem. Miało być śmiesznie i nawet było. Świat mi się nie odmienił. Ułożyło mi się jednak o Zachu.

Zastawiałem się, jaki podchwytliwy plan ma Zach Galifianakis, że zostaje przy swoim nazwisku z powyłamywanymi sylabami. Inni Grecy przed nim szli po rozum do głowy. Savalas miał łatwo, ale Jannifer Anastassakis, Elia Kazantzoglu i Marina Ann Hantzis wiedzieli, że trzeba zmienić nazwisko. No dobra, Hantzis jest proste. Ta mogła mieć inne powody.

Teraz już wiem, jaki jest jego plan, ale po kolei.

Po pierwsze wiem, że facet jest stand-upowcem. Na scenę wnosi brodę, pianino i skłonność do przeskakiwania dobrego smaku (nie mylić z wulgarnością, on bardziej o onanizujących się niemowlętach itp.) Opowiada raczej luźne dowcipy, a nie spójną historię, co mi mało pasuje. Jest owszem śmieszny, ale Carlinowi, Rockowi albo Robinowi Williamsowi nie podskoczy.

Potem wiem, że widziałem go w dwu filmach: "Kacu" i, wcześniej, w "Zanim odpłyną wody". W obu grał zasadniczo tę samą postać: nieprzystosowanego społecznie, pogubionego idiotę, którego ostatecznie wszyscy lubią.

Wreszcie wiem, że facet jest odpowiedzialny za jedno z największych w historii arcydzieł komedii. Zanim puszczę uprzedzam, że możemy się w tej kwestii zasadniczo rozminąć. Wiem, że ryzykuję zażenowanie, oburzenie, wstręt i litość, ale ja naprawdę, naprawdę chylę czoła przed wielkością talk-show "Między dwoma paprotkami"

Tu z Willem Ferrellem, ale sa jeszcze odcinki z Brucem Willisem, Natalie Portman, Jimmym Kimmelem, Conanem O'Brienem, Charlize Theron, Seanem Pennem i jeszcze innymi. Sporo, ale zarazem sporo za mało.

Ale o to talk-show powraca! Jipi-kaj-ej! Co powiecie na to podsumowanie tegorocznych Oscarów?

- Myślał pan kiedyś o zmianie nazwiska na Christoph Breakdance?

- Myślałem, ale to bez sensu.

Omójboże, śmieję się nawet jak to piszę.

I teraz wyjaśniam dlaczego Zach Gialifanakis ma na nazwisko Gialifanakis. Oraz brodę. Bo to jedyny sposób, żeby ludzie brali na poważnie to, co on robi i się z tego śmiali.

sobota, 09 marca 2013, janyugo
Tagi: film humor

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:


Creative Commons License
Blog BJJM by Janyugo is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska License.