poniedziałek, 27 sierpnia 2007
Gogol Bordello "Gypsy Punks: Underdog World Strike"
Z pół roku temu używałem okazyjnie Emtivi czy innej Vivuszki w charakterze radia, zapewne przeskakując z kanału na kanał w celu uniknięcia spotkania z Akonem. Nagle dźwięki mnie dobiegły niespotykane, że aż wzrok podniosłem. Zdumienie moje się pogłębiło, gdy dostrzegłem, jaki charakter ma teledisco i co za dziwaczne postaci go zasiedlają. Zastanawiałem się, czy to na poważnie, czy kabaret, czy Amerykanie czy Ruscy, czy rokenrolowcy, czy folkowcy. Okazało się, że miałem rację.
czwartek, 23 sierpnia 2007
Wilki "Na zawsze i na wieczność"
Wczoraj na pewnym forum, w kilku miejscach, zamieściłem następujący apel: "Prośba o pomoc muzyczną. Leżę wczoraj na fotelu u dentysty i leci "Zetka" w tle. Jak to "Zetka". I w pewnym momencie zaczyna się kawałek, który wywołuje u mnie na zamianę poty zimne i gorące, ataki głupawki i paniki. Koszmar niespotykany. Kupa nad kupami. Mount Everest wśród kup muzycznych. Coś jak disco-polo, discopolowo śpiewane, jednak, o zgrozo, z aspiracjami do normalnej muzyki. No, karykatura i to spektakularnie nieudana. W tekście coś o tym, że ich oczy się spotkały i że ile dróg on musi przejść. Czy ktoś może mi pomóc dać imię tej rozpaczy?"
poniedziałek, 20 sierpnia 2007
Pasimito i Pink Freud na dachu okrąglaka
W Krakowie jest Kazimierz, onegdaj żydowski, potem żulerski, obecnie artystyczno-studencki i coraz częściej turystyczny (a idźcie se na Rynek!). Na tym Kazimierzu są dwa główne miejsca do zabawy - ul. Szeroka z restauracjami za większy nieco pieniądz, szerzej znana jako miejsce finału Festiwalu Kultury Żydowskiej, oraz pl.Nowy, zwany także Żydowskim, gdzie są bardziej knajpy do popicia oraz dobre zapiekanki. Te ostatnie są głównie w tzw. okrąglaku, któren stoi na środku, a na dachu jego od czasu do czasu produkują się kapele muzyczne. W sobotę Pasimito Kwintet oraz Pink Freud.
niedziela, 19 sierpnia 2007
Requiem
Nie minął tydzień, a ja już opóźniam. Miały być trzy wpisy tygodniowo, a otóż i niedziela i dopiero druga. Ale mam obiektywne usprawiedliwienie. Otóż... zresztą nieważne. Kogo to obchodzi. Za to mam, jak to się pięknie mówi w języku sprzymierzeńców naszych podobno, food for thought. Na filmie byłem w czwartek w kinie po dłuższej przerwie, ale, co się będziemy czarować, wakacje to badziewie pod tym względem. Wczoraj z kolei na concerto. Jadziem po kolei chronologicznej. Najpierw filmidło, o którym wszystko się da rzec, tylko nie to, że jest wakacyjne. Uwaga! Nie brać nań dziewczyny na pierwszą randkę!
środa, 15 sierpnia 2007
Wesele w częstochowskiem
W niedzielę koło południa szykowaliśmy się do powrotu. Siedzieliśmy u Ewki w kuchni. Jeszcze lekko zmulowny byłem. Uczciwie ze zmęczenia, nie, że straszny kac. Wolno coś myślałem. Nagle dostapił mnie, jak to się ładnie mówi, przebłysk świadomości. Przybiłem pieczątkę na stół: "Jasna cholera, ja wczoraj macarenę tańczyłem!" Ignorancja to błogosławieństwo.
czwartek, 09 sierpnia 2007
Pearls Before Swine
Zeeba neighba, dat you? Prosto z pięknego kraju Kanada naszedł mnie ze 2 tygodnie temu spam z tym pytaniem. Com się ubawił! "Perły przed wieprze" to gazetowy strip, który za serce mnie ujął, jak mało który. Choć fanem jestem ludzi, którzy w 3 rysunkach, 5 słowach są w stanie prawdy życiowe objawiać, a i uśmiech przy tym wywołać szczery, to, poza Garfieldem, regularnie niczego nie tykam. Jakoś mnie nie starcza. To ma jednak spore szanse.
środa, 08 sierpnia 2007
Audio Active "Tokyo Space Cowboys"
Na dzień dobry kapela, którą jakiś czas temu wyhaczyłem, ku swojej sporej uciesze. Zwą się (albo raczej, niestety, zwali się) Audio Active i grają pomysłowo, a pomysłowe granie jest u mnie w cenie. W RMF-ie ich raczej nie usłyszycie, bo ani z paszczy do Britney niepodobni, ani z cyca do Dody, ani z zębów do Toma Cruise'a. Za to dobrze grają.
Debiut
Zapytał mnie wczoraj pan Radek: "Myślałeś o tym, żeby założyć swojego bloga?" A ja na to: "Myślałem".
1 ... 46 , 47
 


Creative Commons License
Blog BJJM by Janyugo is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska License.